Haber

Erdoğan’dan 6 Şubat depremiyle ilgili açıklama: Türkiye yüzyılın birliğini gösterdi!

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli, ‘yüzyılın felaketi’ olarak nitelendirilen ve 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenler, felaketin birinci yıl dönümünde anılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 Şubat depreminin birinci yıl dönümünde, “Asrın felaketi karşısında asrın birliği ortaya çıkmıştır.” söz konusu.

Erdoğan’ın sosyal medyadaki açıklaması şöyle:

“Bir yıl önce yaşadığımız Kahramanmaraş merkezli depremde kaybettiğimiz canların acısı, ilk günkü gibi taze bir şekilde yüreklerimizi yakmaya devam ediyor. Kaybettiğimiz 53 bin 537 canımızın her birine Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Yüzyılın felaketinde yaralanan 107 bini aşkın vatandaşımıza başsağlığı diliyorum. Tedavileri devam eden yaralılarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum. İnsanlık tarihinin en eski yerleşim yerleri arasında yer alan 11 ilimizde yaşanan yıkım gerçekten çok büyüktü. Bu kadar büyük felaketler ve büyük acılar aynı zamanda milletlerin birlik, beraberlik ve kardeşliğinin gücünün sınandığı dönüm noktalarıdır. Çok şükür milletimiz bu acı ve tarihi sınavdan başarıyla geçti. Devletimiz tüm imkanlarıyla derhal harekete geçerken, Türkiye tek yürek, tek bilek oldu, milletimiz depremzede kardeşlerinin yanına koştu, yüzyılın felaketi karşısında yüzyılın birliği ortaya çıktı.Vazgeçtiğimiz canları Fatihalarla, dualarla ve üzüntülerle anarken, milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Şehirlerimizi inşa edip canlandırıncaya, evleri yıkılan veya kullanılamaz hale gelen son vatandaşlarımızı güvenli evlerine kavuşturana kadar bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz.Allah bir daha ülkemize ve milletimize böyle felaketler yaşatmasın, bizleri böyle imtihanlara sokmasın…”

KAYNAK: HABER7

doganhisar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu